Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/1tbkAYDIgFQSSSSSS

Суспільство

Що винайшли українці за 30 років незалежності? (ВІДЕО)

Опубліковано

Якщо у вас запитають: «Ой, а що такого винайшли українці за ці 30 років?», покажіть їм це відео. 3D-друк імплантів кісток, генератор, що перетворює повітря на воду, папір із опалого листя — це лише кілька винаходів, які за кордоном знають і замовляють. Про 5 українських винаходів розповідає ШоТам.

Kwambio з Одеси

Український стартап Kwambio з Одеси спричинив у світі справжній фурор. Вони вигадали технологію моделювання і створення кісткових імплантів.

У майбутньому не потрібно буде з’єднувати пошкоджені кістки металевим кріпленням. Адже завдяки українцям їх тепер можна друкувати на 3D-принтері.

Однак на цьому в Kwambio не зупинилися й працюють над тим, щоб друкувати органи.

«Якщо раптом на нас впаде величезний камінь із неба, ми маємо ще раз себе відтворити та не піти за прикладом динозаврів, а навчитися відтворювати свої тіла, інформацію, друкувати кістки, органи», — Володимир Усов, засновник Kwambio.

Папір з опалого листя

Ще один сучасний український винахід, який вразив світ — папір з опалого листя. Завдяки українцеві Валентину Фречці тепер не треба вирубувати ліси задля паперу.

Те, що целюлозу можна видобувати з опалого листя, він з’ясував ще в школі. Однак роки пішли на те, щоб удосконалити технологію, зробити її безпечною для довкілля. І тепер замість того, щоб спалювати листя, можна виготовляти з нього купу паперу.

Ми навчилися використовувати відходи, які утворюються щорічно всюди. І ми тепер можемо їх перероблювати у волокнистий напівфабрикат, аби застосовувати для виробництва паперу. Нам це вдалося першим реалізувати у всьому світі, — Валентин Фречка, винахідник.

Валентин уже отримав 2,5 млн євро від Єврокомісії, на які будуватиме завод в Україні.

Генератор видобутку води із повітря

А як вам видобуток води із…повітря? Українці з компанії IDA винайшли атмосферний генератор, здатний це робити. Такий маленький «Оазис» містить у собі понад 10 000 деталей.

Один генератор може видавати від 20 до 80 літрів води на день. Пристрій уже набуває популярності в ОАЕ та інших країнах з нестачею прісної води.

Вітряк, що працює без вітру

А цей український винахід став поперек горла небратам — вітряк, що виробляє енергію майже без вітру. До свого винаходу вчений із Полтавщини Олексій Оніпко йшов майже 10 років.

І в нього вийшло: ротор українця дає енергію при швидкості вітру від 0,3 м/с. Для порівняння, звичайному вітряку потрібно не менш ніж 3 м/с.

Читайте такожЗаряджає 25 телефонів та Starlink. 15-річний винахідник зі Львова створює унікальні повербанки для ЗСУ

«Нам удалося зробити такий вітряк, який однаково добре працює і на малій швидкості, і на великій. Вистачає на телевізор, холодильник, пральну машину. Все це працює від вітрової енергії», — Олексій Оніпко, винахідник.

Ротор Оніпка 2013 року отримав нагороду Міжнародної асоціації винахідників — гран-прі «Зелений Оскар». Угадайте, вчені якої країни заявляють, що цей ротор неефективний? Звісно, росії.

«Кровоспас»

І ще один винахід! «Кровоспас»: дешевий та ефективний зупинювач кровотечі. У 2014 ЗСУ були погано оснащені, бракувало дорогих кровоспинних препаратів.

Тоді українські науковці вигадали аналог закордонного «Целоксу». Бинт, пластир або серветка, просочена препаратом, згущували кров за пів хвилини.

«Це спеціальний нетканий матеріал з отворами, що пришвидшують абсорбцію крові, води, або інших рідин. І ми просочуємо цей носій нашою гемостатичною композицією», — Ігор Цурупа, винахідник.

Читайте такожЗі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ

У 2016 «Кровоспас» отримав сертифікат відповідності та вийшов у серійне виробництво. Вартість «Целоксу» сьогодні — понад 2000 гривень. А «Кровоспасу» — 700.

І це тільки 5 винаходів часів незалежної України, а насправді їх десятки.

Нагадаємо, на Вінниччині розробили технологію розмінування полів за допомогою трактора.

Також ми повідомляли, що львівські студенти винайшли гідрогелеві пов’язки для передової.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: